müzik, sanat

Bu Hafta Dinlediklerim

Herkese merhaba arkadaşlar umarım haftanız güzel başlıyordur çünkü ben bu yazıyı her haftanın ilk günü yazmayı planlıyorum. O yüzden bazı belli başlı kalıplara alışmanız gerekebilir. Mesela hafta sonu için yazacağım formatlarda da haftanızı mutlu kapatmanızı dileyebilirim belli olmaz 🙂

Blogumu istediğim şekle bürüdüm ve artık sadece hatlarını belirleyen o en önemli detay olan içerik kısmına geldik. Bundan sonra yapılacak tek şey benim yazmam ve sizin okumanız, okuduklarınızı ve gördüklerinizi yorumlamanız üzerine işliyor. Blog dediğimiz şey tamamen Cem Yılmaz’ın da sürekli vurguladığı reaksiyon işlerinden biridir ve hatta çok sevdiğim bir örneğiyle bunu pekiştirmek isterim:

elmayı satan adam düşünmez sen elmayı yediğinde vitamini aldın mı gaz yaptı mı diye

Durum tam olarak böyle. Belli başlı işler yapan insanlar ürünü veya hizmetinden sonrasını düşünmeyebilir. Görmese de olur. Ama ben bir içerik sunuyorsam içeriğin sizde neler uyandırdığını, size nasıl geçtiğini veya bambaşka bir şekilde en ufak yorumunu bile görmek isterim. Yoksa ben zaten yıllardır kendi kendime not defterlerime yazıyorum her şeyi. Buranın farkı reaksiyon görebilmesi.

Şimdi gelelim bugün için belirlediğim içeriğe. Son bir haftadır sürekli oyun-blog-yemek üçlüsü arasında dolanıyorum. Bu süreçte neler dinledim? Bir çoğunuz “bize ne a….” diyor olabilir ama neticede bu bir içerik. Belki de keşfedeceğin bir şarkı görürsün belli mi olur? Veya sen de bu hafta dinlediklerini veya en çok dinlediğin bir tek şarkıyı bizimle paylaşabilirsin.

Måneskin – I wanna be your slave


3 Gün önce youtube trendlerinde karşıma çıkan enerji parçam 🙂 Sözleri biraz kırıcı ama sözlere dikkat etmeden dinlerseniz gayet arabada kopa kopa dinlemelik.

Ceza&Gazapizm – BASKIN

Galiba son aylarda dinlediğim en kaliteli “yeni” rap albümü. Gazapizm severek dinlediğim bir sanatçı ve Ceza herkesin dinlediği bir hit. İkisinin aynı albümde olması gerçekten çok hoşuma gitti. Söyleyecek çok sözüm yok. Anlatmaya gerek yok görüyorsunuz 😀

Mert Kıyak – Gel

Aslında bu şarkıyı yeni keşfetmedim. Zaten bu gönderilerin amacı da yeni çıkan şarkıları paylaşmaktan ziyade yeni keşfettiğim veya dilime takılan şarkıları paylaşmak. Yani 80′ 90′ da gelebilir bu listeye. Dilime takılması veya üst üste dinlemem yeterli. Ayrıca bu şarkıyı şiddetle öneriyorum her havada dinleniyor her yerde dinleniyor ve insanı her moddan her moda sokuyor.


serinin ilk gönderisi için üç şarkı yeterlidir diye düşünüyorum. Çünkü bu yazı serisi için hala tam bir şablon oturtamadım kafamda. Her seferinde farklı bir yazı tasarımıyla karşınıza gelebilirim. Doğrusunu bulana kadar yorumlarınız üzerinden hareket edeceğim. Öneri veya eleştiriler için her zaman açığım. Umarım önce yazımı sonra da paylaşmak istediğim şarkıları beğenmişsinizdir. Bir sonraki gönderide görüşmek üzere neşeli kalın 🙂

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

1 Yorum

Zülal Şen  -  Temmuz 19, 2021 / 4:22 pm

Geçen sene en çok dinlediğim şarkıyı tekrar anımsadım. Çok güzel olmuş.

Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir