benle ilgili, karalamalarım

Yalan Kutlamalarınızı S*keyim!

Hadi ama, gerçekten mi? Gerçekten inandık mı bugünün kadınlar için gerçekten özel kılındığına? Veya şöyle sorayım, bugün bir kadının evde şiddet görmediğinden emin miyiz? Bir kadının şuan siz bu satırları okurken tecavüze uğramadığına emin miyiz ey insanlar? Değiliz. Hiçbir zaman da olamayacağız. Çünkü bu hiçbir zaman durmayacak.

Çünkü hala bir yerlerde birileri oğluna “göster oğlum amcalara pipini” derken kızına “kapat kızım bacaklarını” demekte. Çünkü hala bir yerde birileri bir organı adamlık zannetmekte. Çünkü hala birileri bir yerlerde sırf erkek diye daha üstlerde.

Bu sistemin hala işlediği bir dünyada gerçekten kadınlar günü mü? Bazı aklıpür arkadaşlar diyebilir, “bugün Dünya Emekçi Kadınlar Günü zaten, Kadılar Günü değil.” Gibi bir cümle kurabilir. Bu zeka seviyesine sahip biri varsa zaten az okunan blogum gerekirse okunmasın ama sen siktir git rica ederim.

Bunu twitter’da gördüğüm için söylüyorum. Bunu facebook’ta gördüğüm için, bu cümleleri okuyup duyduğum için söylüyorum. Var arkadaşlar böyle insanlar. Emekçi kadın çalışan kadın demek değildir arkadaşlar. Her kadın emekçidir. Verilen sorumluluk, yük, standartlar ne olursa olsun her kadın bir emektârdır. 

Var mı ben her ay acı çekebilirim diyen babayiğit? Var mı her doğumda ölmeyi göze alırım diyen bir aslan parçası? Var mı sokakta taciz edilir miyim, tecavüze uğrar mıyım, şiddet görür müyüm diye düşünmekten gocunmam diyen bir sek erkek? Ya soruyorum size, var mı ben öldürülme korkusuyla yaşarım hayatımı diyen bir Adem?

Basit sanıyoruz değil mi kadınların hayatını? Askere gitmiyorlar, çalışmak zorunda değiller diyoruz değil mi? Beynimizin içini sikeyim bunu dediğimiz sürece. Sahte önemlerinizi de s*keyim, yalan değerlerinizi de s*keyim!

Kadına şiddete hayır, tecavüzcüler yargılansın tweetleri atıp tecavüz pornoları izlemeye giden or*spu çocuklarını s*keyim!

Geçen seneyi ne çabuk unuttuk Türk Milleti? 7 Mart’ta çocuğunun gözleri önünde sokakta yüzüne yüzüne tekme yiyen kadını ne çabuk sindirdik de bu yıl kadınlar gününü kutluyoruz? Bizim kadınlar günü kutlamaya ne hakkımız var soruyorum size?

Anıt Sayaç’ta her geçen gün kadın isimlerinin sayısı artarken bizim bugünü kutlamaya ne hakkımız var? Siz sanıyor musunuz ki bugün kadınlar el üstünde tutulacak? Siz sanıyor musunuz ki bugün bir cani kızını zorla evlendirmiyor? Tek bir günümüz var mı ki bizi affet etiketiyle tweet atılmayan? 

Bizi kimse affetmesin. Kızını satan babaya, karısını döven kocaya, annesini öldüren çocuğa, kardeşini taciz eden abiye, yeğenine tecavüz eden amcaya, reddedilmeyi kaldıramayan or*spu çocuğuna, terk edilmeyi sindiremeyen p*ç kurusuna dur diyemedikçe bizi kimse affetmesin.

Affetme bizi, adı 3 gün twitterda yasla anıldıktan sonra kimsenin aklında kalmayan kadın. Affetme bizi katili serbest bırakılan kadın. Affetme bizi.

Ben de yakın çevremin kadınlar gününü kutladım. Çünkü o kadınlara kadın değerini vermeyi biliyorum. Ama ne burda, ne sosyal mecralarda tüm kadınların kadınlar günü kutlu olsun demedim. Diyemedim. 

Böyle bir yüzü insan kendinde nasıl bulabilir? Kadınlar günün kutlu olsun şuan evinde dayak yiyen kadın. Kadınlar günün kutlu olsun şuan tecavüze uğrayan kadın! Kadınlar günün kutlu olsun yarın cenazesi kalkacak kadın!

Yazarkeni boşver, okurken yüzün tuttu mu kadınlar günü kutlamaya? Devam ediyor muyuz sokakta zulüm gören kadınlara yüzümüzü çevirmeye yahut çekirdek alıp çitlemeye? Devam ediyor muyuz bir kadını daha toprağa verip adalet istemeye?

Bana şunun cevabını verin, devam ediyor muyuz erkek çocuğudur yapar, bir yeri şişmesin, göster pipini, sen erkeksin sen üstünsün demeye?

Buna devam eden kim varsa soyunu sopunu s*keyim. Söyleyeceklerim bu kadar. Kadınlar gününüz kutlu olsun, öldürülme korkusuyla adım atan kadınlar…

Affetme Bizi Zeynal Yücel Ebru Cızdan Emine Sapmaz Aıdanah Abykaliewa Fatma Çetin Raziye Karabuğa Canan Korkmaz Safura Gülistan Olha Erdem Kübra Diri Duriye Taşdelen Vasfiye Emekdar Hatice Dik Yıldız G. Gülsüm Kuyar Tülin Çetin Edanur Candan Güler Gül Günay Özyıldız Sıla Şentürk Hazal Alpyörük Nazife Bulut Hacer Evlice Yasemin Ağır Arife Arda Hilal Adıyaman Damla Kuş Türkan Kurt Hasret Dalkoparan Şahizer Çelebi Gülbahar Kaya Kübra Ece Hüda Gün Naime Gün Zeynep Şengüler Simay Solak Şevval Abanoz Nermin Celep Esra Ustaoğulları Mzia Okriashvili Sultan T. Safura Gülistan Gamze Sakallıoğlu Gülbeyaz Oruçgüney Keziban Keskin Dilan Palamut Hayriye Ulusoy Ayşe Yılmaz Elif Turan Rim A. Nesibe Alas Ömür Erez Hanpaşa Özbek Canan Işık Perişan Kuran Gözde Korku Ayşenur Kazık Melike Şahin Adile Kılınç Emsal Emiş Özge Nur Tekin Nuran Sezer Meryem Nacar Dilara Yıldız Raziye Oskay Funda Koyuncu Edanur Demir Asya Akıl Safiye Gülkaya Nurcan Kartal Valeria Nesterska Hacer Evlice

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Milenyumun başında Çorlu'da doğmuş ve erken yaşlarda grafik tasarım ve web build işlerine merak sarmış genç bir blogger dostunuzum :) bu blogda kasıntılıktan uzak içimden gelen her şeyi yazıyorum. Birbiriyle alakalı veya alakasız olmasına dikkat etmeksizin her konuya değinmek ve zengin içeriklerle karşınızda olmak hedefiyle ilerliyorum :)

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

abone ol

bloguma abone olarak tüm yazılardan sosyal medyaya gerek kalmaksızın haberdar olabilirsin.