benle ilgili

Selam! Yine Ben…

Resmen şu yazıya başlarken kendimi beş dakika öncesinden daha genç hissediyorum. O kadar uzun zaman olmuş ki iki satır yazmayalı, aniden yazma ekranıyla karşı karşıya kalınca eski bir dostumu görmüş gibi neşelendim. Bir anda ekranın karşısında 21 yaşındaki gençten ziyade 13 14 yaşlarındaki şimdiye nazaran çok daha toy çocuk oturuyor oldu. Evet hala toy olabilirim ama her şeyden habersiz o çocuk hallerimi hatırlayacağımı hiç düşünmezdim bu ekran sayesinde.

Tek derdi gizli gizli metin2 oynamak olan bir çocukken bir gün elimde çay ile bilgisayar başında otururken bir metin2 pvp server sitesine girmiştim. Orada bir şifre veya kullanıcı adı gibi bir şey kopyalamam gerekiyordu yanlış hatırlamıyorsam. Sağ tıkladım ve ilk defa seçenekler dikkatimi çekti. En altta (şuan tıklarsanız da görebileceğiniz) Öğeyi Denetle adında bir seçenek vardı. Denetlemeyi o zaman gördüğümde doğruluğunu gösterecek sanırım gibi aptalca bir düşünceye kapılmıştım. Gel gelelim uzaktan yakından alakalı bile değillerdi.

sonra ne oldu?

Önce bozduğumu düşündüm bir şeyleri. Sonra sayfanın hala durduğunu fakat altta sadece bir takım saçma sapan yazılar çıktığını gördüm. Onu kapattığımda veya açtığımda bir şeyler değişmiyordu. Ama mouse ile üzerlerine geldiğimde bir şeylerin üzerinden geçerken sayfa kısmında bir yerlerin hafif saydam bir şekilde belirtildiğini gördüm. Tıklayınca bir şey olmuyordu ama tıklayıp silince gözüken yer de siliniyordu. Bu en başta korkuttu ama yenilendiğinde hiçbir şeyin değişmediğini görünce rahat rahat kurcaladım.

Sonrasında da zaten zaman içinde kendimi geliştirip irili ufaklı bazı projeler yarattım veya içinde bulundum. Öğrene öğrene çize boza bir şeyler deneye deneye bir şekilde öğrendim. Sonra aniden hiçbir şey olmadan sıkıldım. Bir şeyleri istediğim gibi yapamadığımda üstüne gidecek cesaretim olmadığı için bir şeyleri yapamadığımda tamamen bırakma kararı aldım. Ve şimdi tekrar deniyorum. Eskisinden çok daha fazla hikayem ve tecrübem var. Eskisinden daha yaratıcı değilim belki ama gördüğüm daha fazla şey sayesinde o açığı kapatabileceğime inanıyorum. Ama sanmayın ki yaratıcı fikirlerim yok 😀

Peki bu blog neden var? Ne yapacağım bu blogda?

Bu blog benim içimi dökmem için var. İçimi dökmeyi sadece dertleşmek anlatmak gibi düşünmeyin. Paylaşmak da dahil buna. Oynadığım oyunlarla ilgili öğrendiğim şeyleri, kendi oynayışlarımı, kendi keşiflerimi paylaşmak istediğimde muhatap aramak yerine buraya yazmak benim için daha verimli olacak. Gördüğüm filmleri, başlamak istediğim dizileri, duyduğum kitapları ve daha fazlasını burada değerlendirmek istiyorum. Okursunuz okumazsınız orasını bilemem. Ama ben yazmak istiyorum.

Kendinde gördüğün en büyük sorun ne diye soran olsa yazmayı ve okumayı unutmak derim. Eskiden kitapsız günüm geçmezken 4 yıldır elime tek bir kitap almışlığım yok. Çok üzüldüğüm bir durum. Yakın zamana kadar tek başıma dizi veya film dahi izleyemiyordum. Kimseyle de izlemek gelmiyordu çoğu zaman içimden. Bu bir eksiklik. Sık sık blogları, portalları takip ederdim. Dergi okurdum araştırmalar yapardım. Resmen uzay mekiği gibi parçalarımı bıraka bıraka büyüdüm. Şimdi ise her şeyi geri toplama zamanı.

Yazmak ile başlıyorum yola. Okuduklarımı, izlediklerimi ve gördüklerimi yazarak. Zamanla düşündüklerimi de yazarak devam ederim. Sonra okumayla devam etmek istiyorum ve okuduğumu tekrar yazarak yaşamak istiyorum. Tahammülsüz olan ben hiçbirini yapamıyor ve gayet bunların eksikliğini yaşıyor. Bunları kimse bana dayatamaz, deneyenler oldu tabii ki ama ben istemedikten sonra kimse zorla bir şey yaptıramaz. O yüzden artık yavaş yavaş isteme vaktim geliyor. Bu süreçte yanımda olan veya olacaklara şimdiden teşekkürler 🙂 Aramıza katılıp sonradan tanıyarak bu yazıyı okuyan olursa ona da hoşgeldin diyorum 😀 Herkes sağlıcakla, biz sevgiyle kalalım. Kendinize dikkat edin, buralarda sık sık görüşmek üzere ♥

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Milenyumun başında Çorlu'da doğmuş ve erken yaşlarda grafik tasarım ve web build işlerine merak sarmış genç bir blogger dostunuzum :) bu blogda kasıntılıktan uzak içimden gelen her şeyi yazıyorum. Birbiriyle alakalı veya alakasız olmasına dikkat etmeksizin her konuya değinmek ve zengin içeriklerle karşınızda olmak hedefiyle ilerliyorum :)

İlgili Yazılar

12 yorum

Popüler Yorumlar

Hasanbeg  -  July 16, 2021 / 7:53 am

Küllerinden doğan Anka kuşu misali… Başarılar kardeşiim

Yoruma git

Teşekkür ederim 🙂

Yoruma git

Tüm Yorumlar

Zülal Şen  -  Temmuz 15, 2021 / 10:48 pm

Bol okumalı yazmalı olur inşallah. Hayırlı olsun.

Cevapla

Teşekkür ederim 😀 senin gameplay videoların da gelecek daha takip et sen 😀

Cevapla

Küllerinden doğan Anka kuşu misali… Başarılar kardeşiim

Cevapla

Teşekkürler kardeşim benim harika bir yorumdu cansın ♥

Cevapla
Meriç Gündüz  -  Temmuz 16, 2021 / 2:52 pm

Hayırlı olsun bro sen yaz biz okuyalım

Cevapla

sağol kardom yazarım okumazsan bozuşuruz ama 😀

Cevapla

Buralar değerlenicek belli yerimizi alalım :))
Başarılarr

Cevapla

umarım değerlenir 😀 teşekkür ederim

Cevapla
tten yiyen sülo  -  Temmuz 16, 2021 / 3:03 pm

Bir gün hacker olursam hackleyeceğim ilk site çünkü bundan iyisini bulamam muhtemelen..

Cevapla

bak bu çok iyiydi tuttum bunu teşekkür ederim sülümen 😀

Cevapla

Bunun için doğmuşsun resmen 🙂 başarılar

Cevapla

Teşekkür ederim 🙂

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

abone ol

bloguma abone olarak tüm yazılardan sosyal medyaya gerek kalmaksızın haberdar olabilirsin.