Selamlar, ben Bages. Yani bu blogu yazan şahıs 😀 Aslında ana sayfamda dolaşsan benle ilgili daha çok fikir edinebilirsin ama tatmin etmediyse diye bu sayfayı hazırlıyorum. Ama yine de söylüyorum bu sayfa çok yüzeyseldir. Asıl kişiliğim, ruhum, yaşantılarım ve daha birçok şey yazdıklarımda yatıyor. Bu sayfayı hem blogu dolu tutmak, hem formaliteleri gerçekleştirmek hem de egomu tatmin etmek için yazıyorum aslında. Çünkü birinin benim hakkımda fikir edinmesi için özellikle bu sayfaya  girecek kadar merak etmesini düşünmek sadece ego göstergesi olabilir 🙂

Başlamadan söylemek istiyorum ki bu sayfada birçok kişinin merak konusu olan “BAGES” isminin anlamı yer almayacak. Tanıyanlar bilir, tanımayanlarınız için söylemek isterim ki ismimin anlamı sadece kızıma söylemek için sakladığım ufak bir baba-kız sırrıdır 🙂 Ne internete yazarak ne de birine sorarak ulaşabileceğiniz bir anlamı yoktur 🙂 İnternette arattığınızda “çantalar” çıkacaktır bunu da söyleyeyim 🙂

Yepyeni bir milenyumun ilk nisan ayında Tekirdağ’da doğdum. Anason kokan memlekette çok uzun süre yaşayamadan İstanbul’a taşınmışız. Burda tatlı bir ilkokul hayatı bitirdikten sonra ortaokulun başlamasıyla birlikte Avrupa’dan iyice uzaklaşıp Diyarbakır’a taşındık. O zamana kadar sokak oyunları oynayan son nesildik aslında. Sokak arkadaşlıklarımız da yerini mesajlaşmaya bıraktığında geriye sadece yeni bir çevre ve sanal ortam kalmıştı. 

Yeni çevremden pek hoşnut değildim. Ondandır ki hala severek oynadığım Metin2’ye sardığım bir dönem bir Metin2 sitesinde sağ tıkladığımda “Öğeyi Denetle” gibi bir seçenek görmüştüm. Merakıma yenik düşüp incelemeye başlayınca değişik değişik yazılar görmeye başladım. Neymiş ne değilmiş diye bakıp kurcalarken bir şeylerin üzerinde işaret bıraktığını gördüm. Logo kısmına gelince delete yaptım ve sitedeki logo bir anda yok oldu!

Buna şaşırıp sayfayı yeniledim ve yerinde durduğunu gördüm. Yani sayfaya zarar veremiyordum 😀 Sadece kendi bilgisayarım açısından değişiklikler yapabiliyordum onu öğrendim. Sonra sildiğim yerdeki logo linkini başka bir fotoğrafın linkiyle değiştirip kurcalamaya devam ettim. Artık mantığı az çok çözmüştüm. Bir not defterine kopyaladım ve not defteri chrome şeklini alınca gözlerim parladı. Böyle böyle kurcalayarak araştırarak bu sektöre dalış yaptım.

Kısa bir süre sonra “Bedava-Sitem” üzerinden tamamen css&html bir site kurup onun üzerinde kendimi geliştirmeye başladım. Bundan da kısa bir süre sonra “Blogger” ile tanışıp süreci xml ile devam ettirdim. Ve yaklaşık 2 yıl sonrasında php yani “WordPress” ile arayışıma son verdim. Benim için en ideal platformun WordPress olduğu barizdi. Artık tek yapmam gereken kalitemi arttırmaktı. Günden güne bunu da sağladım ve sonrasında sıkılıp bıraktım.

Günler aylar ve hatta yıllar geçti ve yaşanan onca şeyin ardından blog açıp arayı kapatma kararı aldım ve işte burdayım! Bıraktıktan sonra araya 3 üniversite ve sayısız anı sokarak karşınıza çıktım. Şimdi bunları size aktarma vakti diyebiliriz. Hakkımda başka ne söyleyebilirim bilmiyorum. En sevdiğim renk turkuaz, sanatçı Barış Akarsu, şarkı günden güne değişiyor, film serisi Harry Potter, kitap serisi de keza Harry Potter. Başka? Hobilerim arasında blog yazmak, oyun oynamak, sahilde takılmak, müzik dinlemek gibi klasik şeyler var.

Yani anlatılası biri değilim ama anlatacak çok şeyim var 🙂 Siz de bunun için burdasınız. Beni anlatanları değil benim anlattıklarımı görmek için.

Becerilerim

İletişim85%
Adaptasyon90%
İkna Kabiliyeti85%
Münazara90%
Stres Yönetimi90%
Strateji Geliştirme95%
Uyumluluk70%
Karar Alabilme50%
Takım Çalışması75%
Teknik Donanım75%

Program Becerilerim

Adobe Photoshop70%
Adobe Dreamweaver45%
AutoCAD30%
Adobe Illustrator40%
Adobe Premiere Pro60%
Microsoft Excel75%
close

abone ol

bloguma abone olarak tüm yazılardan sosyal medyaya gerek kalmaksızın haberdar olabilirsin.