medya

İzleyebileceğiniz Diziler#1

Isınıyor muyuz yavaştan? Çok üst üste gönderi girmiyorum biraz daha sindire sindire yazmayı tercih ediyorum blogun başlarında. Çünkü hala çoğunuz blog takip etmeye yabancısınız. Siz yavaştan konsepti çözene kadar ağırdan alarak farklı türde içerikler çıkarmaya çalışıyorum. Normalde öneri postlarına bu kadar erken girişmezdim aslında. Blog Nedir? hakkında daha fazla bilgi almak için menüdeki sayfaya gidebilir veya buraya tıklayabilirsiniz. Şimdi yavaştan bu yazıya geçelim.

Aslında “sevdiğim” başlığı altında yazmayı tercih ederim. Sevdiğim filmler, romanlar, diziler vb… Ama bu hafta dinlediklerim adlı bir postu yazdıktan sonra “ee bundan bize ne” tarzı tepkiler aldığım için yine okurlar “ısınana” kadar yazım üslubunda da değişikliklere gitmeyi düşünüyorum. Bu yüzden sevdiğim ögeler yerine önerebileceğim veya beğenebileceğiniz başlıkları altında yazmaya devam edeceğim. Şimdi gelelim listemize.

1. Ragnarok

3.6/5

Aslında öyle ölmeden önce kesin izleyin tarzında harika bir yapım değil ama vakit geçirmek istiyor ve mitolojiyle ilgileniyorsanız çerez niyetine akabilecek bir dizi. Düşük bütçe ayrıldığı apaçık ortada ama konu İskandinav Mitolojisi olunca bir şekilde ilerliyor. Diziye çok puan veremiyorum çünkü çapsız bir Thor dizisi gibi. Ama kısa bir dizi olduğu için görmezden gelinebilecek şeyler.

Varlık 1

2. Barbarians

4.5/5

İskandinavya taraflarından çıktık artık. Bu dizimiz Roma İmparatorluğu ve Barbar Toplulukları arasında geçiyor. Roma’nın barbarlardan aldığı bir çocuk ve bu çocuğun büyüdüğünde tekrar barbar toplumuna Roma himayesinde önderlik etmesi beklentisi üzerine gelişiyor olay örgüsü. Okurken anlaması biraz zor gelebilir ama dizi gayet sürükleyici ve anlaşılır. Bence izlenebilir.

Varlık 3

3. Sherlock

5/5

Çoğumuzun “Robert Downey JR.” ile tanıdığı ünlü dedektif Sherlock Holmes bu sefer yine usta bir aktör Benedict Cumberbatch tarafından canlandırılıyor. Yani Iron-Man ve Dr. Strange 😀 Sherlock’un konusu anormal derecede iyi gözlem yapan ve beynini verimli kullanabilen bir dedektifin olayları çözme yeteneği. Yani tüm olay örgüsü tek bir kişi üzerinden dönüyor fakat oldukça prestijli ve havalı.

Varlık 2

Evet bu yazının da sonuna geldik. Serilerin daha başları olduğu için stabil üçer üçer paylaşırım sanırım. Zamanla bazı yazılarda düşüş bazılarında artış görülebilir. Önceki seri post için de söylediğim gibi şablonları değişebilir. Yani bazı şeyler rayına tam olarak oturana kadar aynı serinin farklı tasarımlı hallerini görebilirsiniz. Beğenilerinizi veya eleştirilerinizi yorumlarda görmek isterim. Yorumlar yapılmadıkça nasıl bir yoldan gittiğimi göremiyorum. Şimdiden destekleriniz için teşekkürler. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere gülücüklerle kalın 🙂

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Milenyumun başında Çorlu'da doğmuş ve erken yaşlarda grafik tasarım ve web build işlerine merak sarmış genç bir blogger dostunuzum :) bu blogda kasıntılıktan uzak içimden gelen her şeyi yazıyorum. Birbiriyle alakalı veya alakasız olmasına dikkat etmeksizin her konuya değinmek ve zengin içeriklerle karşınızda olmak hedefiyle ilerliyorum :)

İlgili Yazılar

2 yorum

İzlenecek listeme bir şey daha eklenmiş oldu 🙂

Cevapla

hangisi 😀

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

abone ol

bloguma abone olarak tüm yazılardan sosyal medyaya gerek kalmaksızın haberdar olabilirsin.